Træneroversigt
Cheftræner siden 1960:

04-08-2020 - Olafur Kristjansson

10-06-2020 - 15-07-2020 Troels Bech

28-10-2019 - 09-06-2020 Lars Olsen

18-09-2019 - 27-10-2019 Claus Nørgaard

23-06-2017 - 16-09-2019 John Lammers

05-12-2016 - 19-06-2017 Lars Sørensen

08-07-2016 - 05-12-2016 Colin Todd

22-10-2015 - 30-06-2016 Jonas Dal Andersen

10-08-2015 - 20-10-2015 Michael Pedersen

01-07-2013 - 09-08-2015 Niels Frederiksen

15-03-2011 - 30-06-2013 Jess Thorup

01-01-2009 - 13-03-2011 Ove Pedersen

19-11-2008 - 31-12-2008 Jess Thorup

01-01-2006 - 16-11-2008 Troels Bech

01-07-2002 - 31-12-2005 Ove Pedersen

01-12-1997 - 30-06-2002 Viggo Jensen

19-04-1994 - 30-11-1997 Jørn Bach

01-01-1994 - 18-04-1994 Ian Salter

01-07-1990 - 31-12-1993 Jan Hansen

01-01-1989 - 30-06-1990 Allan Hebo Larsen

01-10-1988 - 31-12-1988 Jan Hansen

01-01-1987 - 30-09-1988 † Allan Michaelsen

01-01-1984 - 31-12-1986 Henrik Brandenborg

01-01-1981 - 31-12-1983 Jürgen Wahling

01-07-1980 - 31-12-1980 † Carl Emil Christiansen

01-01-1977 - 30-06-1980 † Rudi Strittich

01-01-1973 - 31-12-1976 Egon Jensen

01-07-1972 - 31-12-1972 † Carl Emil Christiansen

01-01-1972 - 30-06-1972 Peter Stubbe

01-01-1970 - 31-12-1971 Ludwig Weg

01-07-1969 - 31-12-1969 † Ernst Netuka

01-07-1967 - 30-06-1969 † Richard Møller Nielsen

01-07-1965 - 30-06-1967 † Rudi Strittich

01-01-1963 - 31-12-1964 † Arne Sørensen

01-01-1961 - 31-12-1962 † Rudi Strittich
Medaljeoversigt

Nøjagtig dato med forbehold

- specielt før 1997